Piletid saadaval Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades:

armastus-ei-hüüa-tulles

Sileda fassaadi taga kobrutab julmus

 

Roman Baskini tour de force Ohtu mõisa tallisaalis

 

Naerutav kurbmäng Villa Müllerbecki õuel

 

Naaritsate armumäng ehk kuidas vannitada puupeaga titte

Armastuse särtsakas äratuskell

 

 

 

P.R. Purje PAGARI TÜTAR MUUDETI ÖÖKULLIKS

Kurnav kurbmäng Kõue mõisa tagaõuel

Preili Julie

Vastamata kõnedele ei saa vastata

Mälestus olemata eilsest-1

TEEKOND MÖÖDA TEATRI ARGIMÜTOLOOGIAT

Baskini Hamlet

Rosencrantz ja Guildenstern ei olegi surnud

Hamlet riigipiruka mürgiaurudes

Hamlet riigipiruka mürgiaurudes

Hamlet Stenbocki lossis

Maaleht: Naeru pealt kokku hoida ei tohi

Roman Baskini teater Kell Kümme lavastab ilma riikliku toetuseta, aga mängis sel suvel muu hulgas kaht uuslavastust. Baskini jaoks on suveteater sama tõsine kui talveteater. Esimene on tänapäevane muinasjutt: kaunitar ja koletis ja väikekodanlased aiapeol, palju paksu armastust, segadust ja ilus lõpp. Selline teleseriaalide pikendus vabas õhus mu meelest. Aga professoriprouasid naerutas igatahes vägevalt. Read the rest of this entry »

Sirp: Klaasseinu purustav aeroplaan ehk enne, kui murduvad südamed

Roman Baskini lavastuste trump on hästi valitud, intrigeerivalt kokku kõlav näitlejate ansambel. Aeg-ajalt on lavastajal kombeks kotkaküünistega haarduda peaossa, seda juhul, kui roll on justkui temale kirjutatud – nagu kapten Shotover „Südamete murdumise majas”. Keskset rolli mängib lavastaja ka seekord. Juhtumisi on „Mesalliansi” perekonnapea John Tarleton täpselt Roman Baskini eakaaslane, seega veel päris poisike … kapten Shotoveriga võrreldes. Read the rest of this entry »

EPL: Muusikalikaunitar murdis Roman Baskini teatri suvelavastusse

Suviti vaimukate komöödiatega publikut naerutav ja õpetav Roman Baskin on seekord põiganud muusikalikunsti. Põige on toimunud täiesti loomulikul moel – Roman Baskin on järginud oma kumiiri, briti näitekirjaniku Alan Ayckbourni loomingulist käiku, mille ta tegi teosega „Suveunistused”, kus liitis oma tavapärasele perekomöödiale juurde muusikali vormis loo Kaunitarist ja Koletisest. Read the rest of this entry »

Postimees: Vaimukas ja südamlik teatriõhtu Ohtus

«Suveunistused»: boheemlik raamatukunstnik Robert (Veikko Täär) ja muinasjutuline Belle (Nele-Liis Vaiksoo). Eesti suvede tõeline ime seisneb vabaõhumuusika ja -teatri külluses. Igale maitsele jagub valikuvõimalusi, igal õhtul on kusagil etendus või kontsert, jõua vaid kohale. Read the rest of this entry »

Postimees: Maugham Baskiniga Alatskivil

Inglise kirjandusklassiku William Somerset Maughami mitmeid lugejapõlvkondi köitnud proosalooming on tänu Canopuse kirjastaja Tõnu Lemberi Maughami-kirele eesti lugejale pea kogu mahus kättesaadav. Vähem teame Maughami näidenditest. Nüüd on Kell Kümme teater – see vist on suvehooajaks koondunud seltskonna nimi, sest näitlejaid on erinevatest teatritest – lavastaja Roman Baskini käe all vaatajateni toonud Maughami üheks parimaks «kommete komöödiaks» peetud «Ringi» («The Circle», 1919). Read the rest of this entry »

Sirp: Vesi peseb ihu ja hinge

Katariina Laugu mängitud Abbie on tänavusuvise teatri seni parim osatäitmine. Suviti põhiliselt komöödiaid viljelev Roman Baskin on seekord lavastanud Kurgjal Eugene O’Neilli kirgliku draama „Iha jalakate all” („Desire Under the Elms”). Read the rest of this entry »

EPL: Kuum, kuid keelatud iha elustab Kurgjal tragöödia žanri

Kurgjal kohtuvad kultuurid. Ameerika Uus-Inglismaale istutatud Antiik-Kreeka lugu kõnetab eesti publikut maarahva kunagise juhi Jakobsoni talu hoovis. Roman Baskini lavastuse kõige huvitavam osa on osa-täitjate valik. Selles on mingi filmile omane fotograafiline täpsus Read the rest of this entry »