Piletid saadaval Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades:

armastus-ei-hüüa-tulles

Südamete murdmise maja

Vabaõhuetendus

Südamete murdmise majaAutor: B. Shaw
Lavastaja: Roman Baskin
Kunstnik Ann Lumiste

Osades: Kleer Maibaum; Carmen Mikiver; Epp Eespäev; Kaie Mihkelson; Tõnu Aav ; Roman Baskin, Veiko Täär, Raivo E: Tamm jt.

On hilissuvine .äikese-eelne nädalalõpp vana kapten Shotoveri majas. Külla on kutsutud osa paremast kõrgseltskonnast. Kaptenil, kes kuulu järgi olevat oma hinge Sansibaris kuradile maha müünud, on kaks veetlevat tütart. Nende eestvedamisel alustataksegi mänge enese ja teiste paljastamiseks. Saatuslik äike läheneb. Seltskond muutub järjest eufoorilisemaks, kuni pikne põrutab lähedalasuvasse kruusaauku, kus on olnud peidus kapteni dünamiit. Osa külalistest on jäädavalt kadunud.

Kes ei mäletaks Henry Higginsi sügavaid õhkamisi; “Miks pole naine loodud nii kui mees?! Bernard Shaw põletav sarkasm laseb sama teema küljes vaevelda veel paljudel oma tegelastel. Ei pääse sellest ka kapten Shotover”Südamete murdumise majast” Sugudevahelised suhted on Shaw lemmikteema ja selle meisterlik käsitlus kutsub ta näidendeid ikka ja jälle lavastama. Eestis on kaptenite küla nimega Käsmu. Raske on leida paremat keskkonda selle näidendi lavastamiseks; aga sellepärast, et tegevus toimub vana laevakapteni majas.

Shaw mainib, et on kirjutanud näidendi vene stiilis inglise teemadel ,aga ometi mõjub see kaasaegsena ka tänases Eestis. Ja siis muidugi jälle naised-naised!Shotoveri tütred .Sansibari nõia tütred deemonlikud naised.Ja Elli-noor veetlev daam ,kelle jaoks maailm on veel avastamata,.aga südame murdumisest ei pääse temagi. Ja ometi tähtsaim sõnum mida Shaw meile aegade tagant sosistab on: Elujõud ja Elujanu! Ja endaks jäämine! „Ma ei lasknud surmahirmul valitseda oma elu üle ja tasuks oli see et ma elasin omaenda elu! Te lasete vaesusehirmul valitseda oma elu üle, aga tasuks on see, et te saate küll süüa, aga te ei ela omaenda elu!” ütleb kapten Shotover noorele Ellile ja Roman Baskin kirjutab sellele kahe käega alla. 

Projekti juht ja lavastaja Roman Baskin Käsmu juuni 2003.

Südamete murdmise maja